Tartu Hansa Rotary klubi koolinoorte fondi stipendiumid

Tartu tulevikulootuste tunnustamine 

Täna annab Tartu Hansa Rotary klubi viiendat korda üle stipendiumid koolinoortele enda täiendamiseks väljaspool õppetööd. Stipendiumisaajad on kaks viiluõpilast: Mikael Bezljudov (12) osaleb rahvusvahelises  noorte viiuliorkestris Armeenias  ja Kerstin Kullerkupp (19) jätkab viiuliõpinguid Tallinna Muusikakoolis ja Pariisi Konservatooriumis. Liisa-Lotta Veiken (13) Eesti noortemeister aerutamises saab toetuse aeru  ostmiseks, Chris Kristjan Kivaste (12)  saab stipendiumi võistlustantsuga  seotud kulutuste katteks ja võistlustest osavõtuks,  Liisa Lodi  on Eesti noorte meister ujumises ning saab stipendiumi osavõtuks Euroopa juunioride EM-ist.

Noor pianist Greete Jädal saab stipendiumi konkurssideks osavõtuks Venemaal ja Poolas. Mihkel Jalajas on noor  tõstesportlane, ja saab stipendiumi treeningtegevuse parandamiseks ja võistlustest osavõtuks.

Eelmise, 2009.aasta stipendiaadid on olnud väga edukad, Hans Kristjan Muhel vibulaskmise Euroopa meister noorteklassis (võistluses Suurbritannias), Erkki Lukk õpib peale gümnaasiumi lõpetamist Inglismaal The University of Manchester‘is, Kerstin Kullerkupp jätkab viiuliõpinguid Tallinna Muusikakoolis ja alustas Pariisi Konservatooriumis, Eva Lindal õpib muusikat Rootsis.

 Tartu Hansa Rotary Klubi koolinoorte arengu fond asutati 2005. aastal ja toetab 10-24-aastaseid noori, kes suudavad ja tahavad rohkem kui nõuab nende igapäevane õppetöö. Fondist on välja antud 107 000 krooni.  Fondi toetustega tahame propageerida noorte aktiivset ja teadmistepõhist eluviisi.