Tartu Hansa Rotary klubi koolinoorte fondi stipendiumite saajad 2012

8.märtsil 2012 anti Tartu Hansa Rotary klubi koolinoorte fondi stipendiumid üle Atlantise konverentsisaalis Tartu Rotary klubide ühiskoosolekul. Ettekandega esines Siim Kallas.

 

Stipendiumite saajad:

 

Ilona Aigro on 16.aastane ja tegeleb õppimise kõrvalt Annelinna Gümnaasiumis iluvõimlemisega võimlemisklubis Janika eliitrühmas Sunshine. Ilona on võimlemisega tegelnud juba 13 aastat treenides 7 korda nädalas. Ta on  näidanud väga kõrgeid tulemusi nii üleriigilistel kui rahvusvahelistel võistlustel, ta on mitmekordne Eesti meister ja karikavõitja, maailmameistrivõistlustel  ja maailmakarikavõistlustel  medalivõitja.

Tuulikki Sikka on 18.aastane ja tegeleb õppimise kõrvalt Tamme Gümnaasiumis aerutamisega. Tuulikki tegeleb aerutamisega kuuendat aastat ja on Eesti meister nii noortes, juuniorites kui ka absoluutklassis. Tuulikki kasvab peres, kus on neli last.

Milena Kaznatšejeva on 11.aastane ja tegeleb kunstiharrastusega Kohtla-Järve Kunstide koolis neljandat aastat. Jaanuarikuus võitis ta Euroopa liikmesriikides korraldatud Galileo joonistusvõistluse, mille võitjate nimesid hakkavad kandma kosmosesse saadetavad satelliidid. Ühe satelliidi nimi on siis Milena.

Arko Narits on 12.aastane, on viieline õpilane Tartu Tamme Gümnaasiumis ja tegeleb edukalt kuuendat aastat klaverimänguga. Ta on innukas ja suure töövõimega õpilane, seda näitavad esikohad pianistide konkurssidel, viimati Fr.Liszti konkursil. Lisaks käib Arko Tammeka klubis seitsmendat aastat jalgpallitrennis.

Jürgen Dengo on 21.aastane noormees ja õpib Tartu Ülikoolis esimest aastat eesti ja soome-ugri keeleteadust. Eelmisel aastal lõpetas ta Tartu Emajõe kooli kiitusega. Ta on õppinud muusikakoolis akordionit, praegu on leidnud väljundi rahvapillide mängimises ja mängib kaasa ansamblis Tume. Ta on olnud vahetusõpilane Ungaris ja õppinud ära ungari keele, oskab veel lisaks mitmeid murdekeeli, on vabatahtlik MTÜ YFU Eestis ja MTÜ Juvente juhatuses. Kõike seda jõuab Jürgen koos oma kaasasündinud puudega.

Käesoleval aastal laekus konkursile 28 taotlust.

Tartu Hansa Rotary klubi koolinoorte fondi stipendiumeid antakse välja alates 2006.aastast