Tartu Kultuurkapital sõlmis koostöölepingu Gaudeamuse juubelialbumi toetuseks

 

Tartu Kultuurkapital sõlmis koostöölepingu Gaudeamuse juubelialbumi
toetuseks

Möödunud on pool sajandit esimesest üliõpilaste laulupeost. 2006. aasta suvel toimub Tartus XV Üliõpilaste laulu- ja tantsupidu Gaudeamus. Lisaks suursugusele laulu- ja tantsupeole tähistab Gaudeamus oma sünnipäeva ajaloolise albumi ilmumisega. Ligi 500 leheküljeline album sisaldab pilte, kommentaare ja väljavõtteid kõikidest Gaudeamuse pidustustest, läbi 50 aasta. Album ilmub eesti, läti, leedu keeltes ning sisaldab ka kokkuvõtteid inglise ja saksa keeles.

Albumi kunstilisse komisjoni kuuluvad teenekad kultuuritegijad – mitmete laulupidude kunstiline juht ning Tartu Akadeemilise Meeskoori peadirigent Alo Ritsing; Eesti Maaülikooli emeriit-professor ning Gaudeamuse fotograaf läbi poole sajandi, Ants Nilson; tuntud Eesti rahvuskultuuri kajastaja meedias, ajalehe Tartu Postimees Teabekeskuse juhataja Ene Puusemp.

Palume Teie abi albumi valmimiseks. Tartu Kultuurkapital võtab juubelialbumi väljaandmiseks annetusi Hansapanka 221011379347 või Ühispanka 10102052050006. Annetuse juurde palume kirjutada märkõna “Gaudeamus” ja annetaja isikukood tulumaksu tagasisaamisesks.