Tartu Kultuurkapital toetab käesoleval kevadel kultuuri ja sporti 800 000 krooniga.

Pressiteade  03.03.2009

Tartu Kultuurkapital toetab käesoleval kevadel kultuuri  ja sporti 800 000 krooniga.

Tartu Kultuurkapitali nõukogu  otsustas 2. märtsi koosolekul toetada loomingulisi isikuid ja mittetulundusorganisatsioone, kelle tegevus on Tartus olulise tähtsusega, toetada kevadisel poolaastakonkursil 800 000 krooniga.  

Tartu Kultuurkapital võtab taotlusi poolaastastipendiumide konkursile vastu  31.märtsini ja taotlejatel tuleb arvestada kevad-suvisel perioodil (kuni september) toimuvate sündmustega.  

Stipendiume määratakse seitsmes valdkonnas: helikunst, näitekunst, rahvakultuur, kirjandus, kunst, teadus-haridus ja kehakultuur-sport.

Tartu Kultuurkapital toetab loomingulisi isikuid ja mittetulundusorganisatsioone, mille tegevuse arendamine on Tartu kultuuripoliitikas olulise tähtsusega ja suunatud avalikkusele.

Tänu Tartu Kultuurkapitali kogutud omavahenditele, annetustele ja Tartu  linnaeelarvelisele toetusele  saab võimalikuks kultuurkapitalis jätkata kõiki olemasolevaid tegevussuundi kõigile valdkondadele toetuste ja stipendiumide väljaandmisega. Loovuse ja heade mõtete toetamine on just majanduslanguse aegadel eriti tarvilik“  ütles koosolekul nõukogu esimees Helmer Jõgi.