Tartu Kultuurkapitali uus nõukogu esimees on Jüri Sasi

Sel nädalal valis Tartu Kultuurkapitali nõukogu uue esimehe. 18 aastat Tartu Kultuurkapitali esimehe rolli täitnud Helmer Jõgilt võttis teatepulga üle pikaaegne Tartu haridustegelane Jüri Sasi.

„Tartu Kultuurkapital on kultuurilise mitmekesisuse arendajaks, meie eesmärk on jätkuvalt pakkuda tartlastele võimalusi erialaseks enesetäiendamiseks, kogemuste ja teadmiste omandamiseks ning rahvusvahelise suhtluse ja kontaktide laiendamiseks,“ ütles Jüri Sasi.

Sasi sõnul on Tartu üheks Eesti kultuuri lipukandjaks, mida ilmestab 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna tiitel. „See on indikaatoriks, et investeeringud kultuurivaldkonda on ennast kuhjaga ära tasunud ning meie sportlaste, teadlaste ning loomeisikute kõrge tase on selle tunnustuseks“ tõdes Sasi.

Sihtasutuse Tartu Kultuurkapital missioon on Tartu-kesksete kultuuri-, teaduse-, hariduse- ja spordiprojektide ning isikute loomingulise tegevuse toetamine kogukonna huvides rahaliste vahendite kogumise ja sihtotstarbelise jagamisega. Tartu Kultuurkapitali nõukogusse kuulub 15 liiget ning Tartu Kultuurkapitali juhatajana tegutseb alates 2017. aastast Kristjan Silm.

 

Jüri Sasi

Lisainfo: kristjan.silm@kultuurkapital.ee