Tartu kunstnike aastalõpunäituse avamisel antakse üle Ado Vabbe nimeline stipendium

19.detsembril antakse Tartu Kunstimajas Tartu kunstnike aastalõpunäituse avamisel üle Ado Vabbe nimeline stipendium, mille käesoleval aastal pälvis Meiu Münt.

Meiu Münt on ennast tõestanud väga heal tasemel maalikunstnikuna, kelle isikupärane ja põnev looming rikastab Tartu ja kogu Eesti kunstimaastikku. Ta on esinenud alates 1997.aastast järjepidevalt nii personaal- kui rühmanäitustel ning on korduvalt valitud osalema Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Maalikunstnike Liidu näitustele Tallinnas ja mujal Eestis. Samuti on ta esinenud näitustega Soomes, Rootsis, Saksamaal ja mujal. Mündi kunst on väga omanäoline, tundlik, intellektuaalne ning on saanud ka kunstikriitikute poolt väga head tagasisidet.

2014.aastal esines Meiu Münt näituseseeriaga “Nägemused” Tartu, Pärnu ja Võru galeriides. Toimunud näitustel oli ka hoolikalt valitud audiotaust (autor Smaddy), mis täitis ruumi erilise atmosfääriga ning avardas näituse külastaja meeli.

Kunstniku enda sõnul leiab ta jätkuvalt inspiratsiooni elust enesest, inimestest enda ümber ja kõrval. Oma viimase aja loomingu kohta on Münt öelnud järgmist “Maalide juurde nö igaks juhuks rääkida võib paljutki, kuid lõpuks näeb ja kuuleb iga inimene ikka seda, mida ta tahab näha või kuulda või arvab end nägevat või kuulvat – seda siis vastavalt oma elukogemustele, oma vaadetele, arusaamadele, isikuomadustele. Meil kõigil on omad nägemused ja ettekujutused. Objektiivne reaalsus on suhteline mõiste, mis muutub konkreetseks meeleliselt tajutavaks aistinguks ja tõlgenduseks iga subjekti kaudu.”

Ado Vabbe nimelise 1000-euro suuruse stipendiumiga toetatakse kunstniku loomingulist tegevust.

 

Lisainfo tel.744 1500, e-post kultuurkapital@raad.tartu.ee