Tartu Laulu- ja tantsupeo sihtkapitali asutamine

Tartu Kultuurkapitali juurde luuakse Tartu Laulu- ja tantsupeo sihtkapital, mille asutajateks on Tartu Linnavalitsus, Vanemuise Selts, EMÜ Rahvakunstiansambel Tarbatu, Tartu Noortekoor, Tartu Akadeemiline Meeskoor ja Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori Vilistlaskoor.

Sihtkapital asutati sooviga tutvustada, propageerida ja hoida Eesti laulu- ja tantsupidude pikaajalist traditsiooni ning korraldada meeldejäävaid laulu- ja tantsupidusid.

Sihtkapital allkirjastatakse 16.mail Tartus Ülejõe linnaosa päevade raames. Ülejõe linnaosa päevad avab linnapea Urmas Kruuse reedel, 16. mail kell 17 Jaama 14 asuva Laulupeomuuseumi pargis. Ühtlasi avab linnapea samas ka laulupeomuuseumi pargi.

Ülejõe päevade avapeol näeb näitust ja etendust, üles astuvad muusikalised- ja tantsukollektiivid. Üritusel on rahvalikud mängud, õnneloos ja muud lustlikud tegevused Emajõe Suveteatri stuudio kaasalöömisel, avatud on puhvet. Õhtut juhib Andres Dvinjaninov.

Tartu laulu- ja tantsupeo sihtkapital on avatud sihtkapital ja sinna võivad annetada kõik füüsilised ja juriidilised isikud. Annetusi saab kanda SA Tartu Kultuurkapitali arveldusarvele 10102052050006 SEB panka märgusõnaga “laulupidu”. Tartu Kultuurkapital töötab avalikes huvides, seega on antavad toetused saajale ja andjale maksuvabad.