Tartu laulu- ja tantsupeo sihtkapitali stipendiumi laureaadid on Kadri Leppoja, Ülo Laanesaar ja Lea Hanni

3.juunil anti üle esimesed Tartu laulu- ja tantsupeo sihtkapitali 500-eurosed stipendiumid, mille pälvisid Kadri Leppoja, Ülo Laanesaar ja Lea Hanni.

Tartu laulu- ja tantsupeo sihtkapital on Tartu Kultuurkapitali juurde asutatud eesmärgiga aidata kaasa laulu- ja tantsupidude pikaajalise traditsiooni hoidmisele ja edendamisele ning toetada Tartu ja Tartumaa laulu- ja tantsupidudega seotud isikute loomingulist tegevust.

8-liikmeline stipendiumikomisjon, kuhu kuulusid Tartu Linnavalitsuse, Vanemuise Seltsi, Tartu Akadeemilise Meeskoori, Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori vilistlaskoori, Tartu Noortekoori, EMÜ rahvatantsuansambel Tarbatu, Puhkpilliorkester Tartu ja Tartu Kultuurkapitali esindajad, määras stipendiumid järgmiselt:

  • koorijuhi kategoorias 500-eurone stipendium Kadri Leppojale

Kadri Leppoja on Miina Härma Gümnaasiumi muusikaõpetaja ja koorijuht. Ta juhendab koolis tütarlastekoori, poistekoori, segakoori ja õpetajate segakoori, kes kõik osalevad Tartu laulupeol. Samuti on ta Tartu Noortekoori ja Eesti Koolinoorte Segakoori dirigent.

  • puhkpilliorkestrijuhi kategoorias 500-eurone stipendium Ülo Laanesaarele

Ülo Laanesaar on Elva ja Ülenurme muusikakoolides puhkpilliõpetaja, õpetades klarnetit ja saksofoni. Samuti on ta Elva Puhkpilliorkestri peadirigent. Laanesaar on paljude Tartumaa laulupäevade üldjuht ja dirigent.

  • rahvatantsujuhi kategoorias 500-eurone stipendium Lea Hannile

Lea Hanni on Tartu Kommertsgümnaasiumis rahvatantsuõpetaja, kelle juhendada on 5.-6.klasside rühmad ja õpetajate naisrühm. Lisaks juhendab ta väljaspool kooli neiduderühma, kahte naisrühma ja segarühma. Tartu võimlemispeol “Üheskoos” esitasid noorte segarühmade rahvatantsijad, kelle liigijuht oli Lea Hanni, XIX Tantsupeo kavasid.

Koorijuhi ja puhkpilliorkestrijuhi stipendiumi andis saajatele üle Tartu linnapea Urmas Klaas Tartu laulupeo muusikanädala üritusena toimunud Alo Ritsingu autorikontserdil, rahvatantsujuhi stipendiumi andis Tartu abilinnapea Tiia Teppani saajale üle Tartu võimlemispeol Tamme staadionil.

Täname kõiki kandideerijaid ja õnnitleme saajaid!

 

Lisainfo tel 744 1500, e-post kultuurkapital@raad.tartu.ee