Tartu Ülikooli Kliinikumi Arengufondi stipendiaadid kevad 2012

Tartu Ülikooli Kliinikumi Arengufondi stipendiaadid kevad 2012

  • Tartu Ülikooli Kliinikumi Arengufondi ühe stipendiumiga tunnustatakse väljapaistvaid eesti arstiteadlasi, kes on andnud olulise panuse oma eriala arengusse, kaasa aidanud eesti tervishoiu üldisele arengule, selle maine tõstmisele üldsuse silmis, eesti inimese tervise parandamisse ning olnud ühiskonna aktiivne liige kodanikuna.

Käesoleval aastal määrati 3500-eurone stipendium dr Andres Ellamaale.

Andres Ellamaa (sündinud 24.09.1944) on lõpetanud Tartu Riikliku Ülikooli arstiteaduskonna. Ta on töötanud neurokirurgina ja neurokirurgia osakonna juhatajana Tallinnas. On olnud Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse liige ja ülemarst. Lisaks arstina töötamisele on Andres Ellamaa olnud ka Eesti Vabariigi tervishoiuminister (1990-1992). Ta oli Eesti Arstide Liidu asutajaliige ja asepresident ning Tallinna Arstide Liidu juhatuse esimees.

  • Tartu Ülikooli Kliinikumi Arengufondi teisele stipendiumile saavad kandideerida ajakirjas Eesti Arst kalendriaasta jooksul ilmunud uurimusliku, ülevaate- või haigusjuhu kirjeldavate artiklite põhiautorid.

Käesoleval aastal määrati 1600-eurone stipendium arst-õppejõud Maie Talile artikli Põlveliigese osteoartroosiga naispatsientide liikumisfunktsiooni ja elukvaliteedi taastumine endoproteesimise järel (Eesti Arst 2011; 90(4):174-80) eest.

Stipendiumide pidulik üleandmine toimub Tartu Ülikooli Kliinikumi kevadkonverentsil 23.mail 2012.

 

Lisainfo:

Anne Evrecht, SA Tartu Kultuurkapital tel 744 1500

Kristi Tael, SA Tartu Ülikooli Kliinikum tel 731 9310