Tartu Ülikooli Kliinikumi Arengufondist anti välja teadustöö preemia

Tartu Ülikooli Kliinikumi Arengufondist anti välja preemia parimale kliinilise suunitlusega teadustööle “Üle-eestiline vastsündinute laiendatud sõeltestimine”.

Tartu Ülikooli arstiteaduskonna aastapäeva õppejõudude ja teadurite teaduskonverentsil esitletud teadustöödest valiti parimaks autorite kollektiivi poolt tehtud teadustöö “Üle-eestiline vastsündinute laiendatud sõeltestimine”. Töögruppi kuulusid Tartu Ülikooli lastekliinikut ja Tartu Ülikooli Kliinikumi ühendlabori geneetikakeskust esindavad Karit Reinson, Kadi Künnapas, Annika Kriisa, Mari-Anne Vals, Kai Muru ja Katrin Õunap. Konverentsil tegi suulise ettekande doktorant Karit Reinson.

Teadustöö on teostatud Tartu Ülikooli Kliinikumis. Kollektiiv on välja töötanud testi, mis võimaldab varakult avastada 18 ainevahetushaigust ning rakendada õigeaegset ravi ainevahetushäiretega laste füüsilise ja vaimse arengu ning elukvaliteedi oluliseks parendamiseks.

Teadustöö preemia komisjoni kuulusid komisjoni esimees Mart Einasto, professor Riina Kallikorm ning dr Kristiina Rull. Komisjoni arvates väärib autorite kollektiiv igati kliinikumi preemiat, kuna tööl on kliiniline rakendus kõigis etappides (diagnostika, ravi ning nõustamine).

Preemia suurus on 500 eurot.

 

Lisainfo tel 744 1500, e-post kultuurkapital@raad.tartu.ee