Tartu Ülikooli Kliinikumi Arengufondist tunnustati parimaid

Tartu Ülikooli Kliinikumi kevadkonverentsil tunnustati parimaid arste preemiatega

16.mail Tartus Dorpati konverentsikeskuses toimunud kliinikumi kevadkonverentsil andis Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimees Urmas Siigur üle parimatele arstidele preemiad, mis makstakse välja Tartu Ülikooli Kliinikumi Arengufondist.

  • Kliinikumi preemia eesmärgiks on tunnustada väljapaistvaid Eesti arstiteadlasi, kes on andnud olulise panuse oma eriala arengusse, kaasa aidanud eesti tervishoiu üldisele arengule, selle maine tõstmisele üldsuse silmis, eesti inimese tervise parandamisse ning olnud ühiskonna aktiivne liige kodanikuna.

Käesoleval aastal määrati 3500-eurone preemia emeriitdotsent Silvia Russakule. Vaata infot ka SIIT.

  • Ajakirjas Eesti Arst parima teadusartikli preemia eesmärgiks on tunnustada eelmise kalendriaasta jooksul ajakirjas Eesti Arst ilmunud parima uurimusliku, ülevaate- või haigusjuhu kirjeldava artikli põhiautorit.

Käesoleval aastal määrati vastavalt ajakirja Eesti Arst toimetuskolleegiumi ettepanekule 1600-eurone preemia artikli eest “Tsüstiline fibroos-Eesti patsientide kliinilised andmed 2011.aastal” (Eesti Arst 2013; 92(4):186-94). Artikli autorid on Reet Moor, Kaja Julge, Mari Kivivare, Karin Puks, Urve Putnik, Tiina Kahre ja Maire Vasar.

  • Kliinikumi parima arst-õppejõu ja hambaarst-õppejõu tiitli eesmärgiks on tunnustada väljapaistvaid õppejõude senise õpetustegevuse eest ning anda motivatsioon edaspidiseks tegevuseks.

Käesoleval aastal määrati vastavalt Arstiteaduskonna Üliõpilaskogu ettepanekule 650-eurone parima arst-õppejõu preemia dr Sulev Haldrele ja stomatoloogia erialal dr Anne-Ly Elhile.

 

Lisainfo tel 744 1500, e-post kultuurkapital@raad.tartu.ee