TEHNIKA ERIALADEL ÕPPIVATELE NOORTELE ANTI VÄLJA METEC STIPENDIUM

Tehnoloogiaettevõte Metec ja Tartu Kultuurkapital andsid välja stipendiumi, millega toetavad tehnika erialadel õppijaid. Esimestena pälvisid stipendiumi kolm noort Tartu Ülikoolist ja VOCOst.

„Meie ettevõtte jaoks on väga oluline, et on noori, kes soovivad õppida tehnika erialasid. Te olete väärtuseks kodumaistele ettevõtetele, et arendada suutlikkust ja võtta ette aina kõrgemaid sihte,“ ütles Meteci juht Toomas Lepp stipendiumite üleandmisel.

Esimestena pälvisid Meteci stipendiumi Tartu Ülikooli keemia eriala magistrant Martin Arras, VOCO mehhatroonika eriala õpilane Aleks Kokk ning VOCO koostelukksepa eriala õpilane Kristofer Poolakese.

Stipendiaat Martin Arras rääkis, et reaalteaduste stipendiume on väga vähe, kuid õppimisele keskendumiseks on need vajalikud. „Kitsamaid reaalteaduste stipendiume ei ole just eriti palju ning seega on mul väga hea meel, et selline võimalus loodi,“ ütles Arras ning lisas, et praktilise väljundiga stipendium annab võimaluse tutvuda enda võimaliku tulevase töökohaga.

Meteci stipendium on asutatud eesmärgiga toetada kutseharidusõppe või kõrghariduse tehnika erialasid omandavaid õpilasi ja üliõpilasi ning tõsta huvi tehnikaalade õpingute vastu.

Metec ja Tartu Kultuurkapital annavad stipendiumi edaspidi välja kord aastas ning selle suurus on kutseõppeasutuse õppurile 2500 eurot ja kõrgkooli üliõpilasele 3400 eurot. Järgmine võimalus stipendiumile kandideerida on 2023. aasta alguses.

Metec on 1993. aastal asutatud Tartus asuv erakapitalile kuuluv Eesti juhtiv metallitööstusettevõte, mis pakub tootearendus- ja tootmisteenuseid klientidele erinevatest tööstussektoritest üle maailma.

Sihtasutuse Tartu Kultuurkapital missioon on Tartu-kesksete kultuuri-, teaduse-, hariduse- ja spordiprojektide ning isikute loomingulise tegevuse toetamine kogukonna huvides rahaliste vahendite kogumise ja sihtotstarbelise jagamisega.