Kristin Aavakivi toetusfond

KRISTIN AAVAKIVI

Kristin põdes rasket südamehaigust, kardiomüopaatiat. Selle ainsaks võimalikuks raviks oli südame siirdamine. 7. märtsil 2006 siirdatigi talle Roomas uus süda. 7. märtsi peab ta oma uueks sünnipäevaks.

Esimesed kaks aastat pärast operatsiooni on kõige kriitilisemad, seetõttu peab ta seal pikemat aega viibima. Praegu on tal väga raske-väsib ruttu, peavalud. Kui aasta on möödas, siis ei ole see kontroll enam nii tugev. Edaspidi peab ta kolm-neli korda aastas Itaalias kohapeal käima.

Kuigi haigekassa maksis kinni Kristini ravikulud piiranguta, ei maksa haigekassa kinni tema Itaalias elamise. Haiglas ta ei pea küll olema, aga peab käima pidevalt kontrollis. Itaaliasse sõit, korteri üürimine, transpordi kasutamine, keele õppimine (arstidega suhtlemiseks) jm. kulud elamiseks on väga suured.

Kristin Aavakivil ei ole vanemaid, kes teda aitaksid ja toetaksid ning ka pereelu pole pärast haigestumist sujunud. Tema sissetulek on 1500 krooni toetust. Ametilt on Kristin juuksur ning juba proovib teenindada 2-3 klienti päevas. Kristin püüab igati ise hakkama saada, aga ta lihtsalt ei jaksa väga palju ja seepärast on ka kõige väiksem abi teretulnud.

Kui maksta ka väike summa (100 krooni), koguneks kokku suurem summa ja aitame sellega kaasa, et Kristin saaks terveks ning minna täiskohaga tööle ja kasvatada oma tütart Aleksandrat.

Kui olete otsustanud aidata Kristinit, saab seda teha läbi Tartu Kultuurkapitali. SA Tartu Kultuurkapitali arveldusarve SEB Pangas on 10102052050006 (Märgusõna “Kristin Aavakivi”).

Aitame kõik koos kaasa Kristin Aavakivi terveks saamisele!

Pildil Kirstin koos oma tütrega